Eseju konkursa dalībnieki apmeklē Lielvārdes bāzi

10.07.2017. 12:53

Šodien, 8. jūlijā, Latvijas Transatlantiskās Organizācijas un Aizsardzības ministrijas eseju konkursa “Kā es sargāju Latviju?”, “Mans stāsts sabiedroto karavīram par Latviju” uzvarētāji viesojās Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē.

Konkursa uzvarētājiem bija iespēja apskatīt ASV transporta helikopterus “BlackHawk” un “Chinook”, kaujas helikopterus “Apache” un tikties ar ASV karavīriem, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē operācijas “Atlantic Resolve” ietvaros.

Tāpat jaunieši tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes karavīriem, apskatīja helikopterus “Mi-17” un ugunsdzēsības tehniku.

Gaisa spēku aviācijas bāzi apmeklēja 1. vietas ieguvēja Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolniece Linda Lielbriede, 2. vietas ieguvēji –  Naujenes  pamatskolas skolēns Dāvis Daniels Kursišs, Rugāju novada vidusskolas skolniece Eva Sprinģe un Rīgas Celtniecības vidusskolas audzēknis Mārtiņš Dubovskis, kā arī 3. vietas ieguvēja  –  Daugavpils Vienības pamatskolas skolniece Madara Stašāne.

Eseju konkurss norisinājās no šī gada 10. aprīļa līdz 7. maijam ar mērķi rosināt jauniešos interesi par valsts drošību, kā arī noskaidrot jauniešu attieksmi un izpratni par valsts aizsardzību un patriotismu.

Latvijas Transatlantiskās Organizācijas un Aizsardzības ministrija pateicas visiem konkursa dalībniekiem, kuri piedalījās un dalījās ar savām pārdomām par valsts drošību un aizsardzību.

 

Daži foto:

Vairāk foto no Lielvārdes gaisa bāzes: šeit.