Noslēdzies ikgadējais ārpolitikas un drošības politikas forums “Rīgas konference 2017”

30.09.2017. 20:10

Noslēdzies ikgadējais drošības un ārpolitikas forums – “Rīgas konference 2017”. Šogad aicināto viesu statusā Rīgā sagaidīja Igaunijas ārlietu ministru Svenu Mikseru (Sven Mikser), Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Singu Sadžanu (Harjit Singh Sajjan), Lietuvas ārlietu ministru Līnu Linkeviču (Linas Linkevičius), Moldovas premjerministra vietnieku, Ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Andreju Galburu (Andrei Galbur), Ukrainas Ārlietu ministru Pavlo Kļimkinu (Pavlo Klimkin) un Zviedrijas parlamenta priekšsēdētāju Urbanu Alīnu (Urban Ahlin). Dalību apstiprinājuši  arī ASV Tēvzemes drošības departamenta vecākā padomniece Katrīne Kornel Gorka (Kathrine Cornell Gorka), Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, Eiropas Rekonstrukcijas un Attīstības bankas galvenais ekonomists Sergejs Gurjevs (Sergei Guriev), Air Baltic korporācijas valdes priekšsēdētājs Martins Gauss (Martin Gauss), žurnālisti no The Economist, BBC, The Guardian, Politiken (Dānija), The Wallstreat Journal un vēl 500 dalībnieku no 40 valstīm. Konferences programma un dalībnieku saraksts ir pieejams “Rīgas konference 2017” mājas lapā: www.rigaconference.lv.

Šogad diskusijas visvairāk tika uzsvērti tādi akūti jautājumi ka: NATO un ES turpmākie drošības un ekonomikas izaicinājumi, sadarbības iespējas, kā arī, nepieciešamībā rast alternatīvas spekulācijām un propagandai medijos, kas ir viens no hibrīdkara pamatelementiem. Tapāt tika runāts par globālas ekonomikas ietekmi dažādu reģionu attīstībā, sankcijas pret Krieviju un Krievijas attīstībā kopumā, un ES nākotnē šādā pasaules attīstības konteksta. Tradicionāli konferenci noslēdza Latvijas Republikas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, uzsverot, ka ir nepieciešams domāt par tālāku integrāciju un sadarbības stiprināšanu.

Jauceturto gadu pēc kārtas konferences norises vieta ir Latvijas Nacionālā bibliotēka, kurā arī šogad pulcējas dalībnieki no vairāk nekā 40 valstīm. Tostarp, valdību vadītāji, starptautiski atzīti eksperti un žurnālisti, kas kopuma apmeklēja 11 diskusijas paneļus un papildu pasākumus, kas notika konferences ietvaros.

Rīgas konferences diskusiju fotogrāfijas un ierakstus var skatīt konferences mājaslapā www.rigaconference.lv

Konferenci atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds,  ASV Vācijas Maršala fonda projekts “ “Melnās jūras trasts reģionālajai sadarbībai”, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Amber Distribution Latvija”, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, AS “Swedbank”, Rīgas Dome, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Gruzijas vīni, “FIMA”, “Hytera”, Audi Latvija, Moller auto Rīga, Moller auto Lidosta, Starptautiskā lidosta “ Rīga”.

Informatīvais atbalsts:

LMT Straume, Latvijas Televīzija, DELFI, LETA, IR, Hromadske International, The Lithuania Tribune, Postimees, New Eastern Europe, iPress.ge.

Sīkākai informācijai:

Elīne Dembska

Rīgas konference 2017

Mediju koordinatore

www.rigaconference.lv

eline@lato.lv
(+371) 26834171