Noskaidroti eseju konkursa uzvarētāji

07.06.2018. 13:56

Ir noslēdzies Latvijas Transatlantiskās Organizācijas (LATO) un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas rīkotais eseju konkursu par tematiem “NATO nozīme manas valsts drošībā ” ,“ Kāpēc ir svarīgi sargāt Latviju?”, kura mērķis bija rosināt jauniešos interesi par valsts drošību, kas sevī ietver vairāku pasākumu un elementu kopumu, tai skaitā valsts aizsardzību kā sabiedrības kopējo atbildību.
Šogad atsaucība no skolēniem bija lielāka, nekā cerēts, un darbs vērtēšanas komisijai ne pavisam nebija viegls, jo katrs esejas autors bija ieguldījis lielu darbu savas esejas tapšanā.

1. vietu ieguva Jeļizaveta Klimanova (Viļānu vidusskola);
2. vietu ieguva Germans Murins (Rīgas Stradiņa universitāte);
3. vietu ieguva Tomass Stepiņš (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija).
Simpātiju balvu ieguva Carnikavas pamatskolas 6. klašu audzēkņi, no kuriem konkursa organizatori saņēma vislielāko atsaucību.

Konkursa uzvarētājiem tiks sniegta īpaša iespēja apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku bāzi. Apmeklējuma laikā jaunieši klātienē varēs iepazīties ar NBS ikdienu, militāro tehniku un ekipējumu.

LATO un Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija saka lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem, kuri piedalījās un dalījās ar savām pārdomām par valsts drošību un aizsardzību.

Kā savā darbā raksta konkursa uzvarētāja Jeļizaveta Klimanova:
“Kā redzam un jūtam, Latvija mums ir jāsargā, ne vien stāvot ar ieročiem uz robežas, tā ir arī jāsargā savā sirdī ” .