Jau rīt savu darbu uzsāk Rīgas konference 2018

27.09.2018. 15:38

Ikgadējs augsta līmeņa drošības un aizsardzības forums Rīgas konference 2018 norisināsies Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 28.- 29. septembrī, apvienojot gandrīz 800 dalībniekus no visas pasaules. Latvijas Transatlantiskās Organizācijas rīkotā konference, sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju, ir veidojusi ārlietu politikas debašu ietvaru Baltijas jūras reģionā kopš 2006. gada.

“Pēdējās desmitgades laikā Rīga kļuvusi par pilsētu, kurā norisinās nozīmīgākā drošības un aizsardzības jautājumu konference Baltijas jūras reģiona ietvaros, veidojot debates par drošības jautājumiem gan Baltijas jūras, gan Transatlantiskajā kopienā. 2018. gadā, kad pasaule mainās ātrāk nekā jebkad iepriekš, mums jānovērtē, vai, piemēram, Vācija saglabās vadošo lomu Eiropas Savienības ietvaros, un vai mēs esam gatavi nākamajiem 100 stratēģisku izaicinājumu gadiem. Mums jānovērtē un jāizprot, ko domā un kā mūs uztver mūsu kaimiņi- Krievija.”

Īpaša uzmanība tiks pievērsta Rietumu vērtībām, raugoties no dažādiem aspektiem, kā arī tam, vai mēs, kā demokrātiskas valstis, esam gatavi aizsargāt to, kam patiesi ticam. Tā kā 13. Saeimas vēlēšanas notiek jau pēc nedēļas, ir svarīgi, ka mēs, kā nācija, esam spējīgi apzināties to, kā mūsu pretinieki cenšas izmantot mūsu brīvību.

Šogad “Rīgas Konference 2018” viesu starpā ir Latvijas Republikas ex – prezidente Dr. Vaira Vīķe- Freiberga, aizsardzības jautājumu analītiķis un “Novaya Gazet” žurnālists Dr. Pavel E. Felgenhauer, Banner Public Affairs vecākais viceprezidents Christian Whiton, Terry Miller, Center for International Trade and Economics vadītājs un daudzi citi eksperti, žurnālisti un politiskie līderi. Konferences programma un dalībnieku saraksts ir pieejams “Rīgas Konference 2018” mājaslapā: www.rigaconference.lv.

Konferences diskusijas tiks straumētas tiešraidēs Rīgas konference 2018 mājaslapā: www.rigaconference.lv un Facebook lapā, kā arī  informatīvo partneru portālos, kā piemēram, DELFI, LMT Straume, LSM.lv un citos.  Kā ierasts, tiešsaistes auditorija tiek aicināta piedalīties tiešsaistes diskusijā Twitter, izmantojot tēmturi #RigaConf18. Konference norisinās angļu valodā, savukārt tiešraidēs tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā.

 

Konferenci atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Amber Distribution Latvia”, “Wines of Georgia”, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome, “Milrem Latvia SIA”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Audi Latvija, Starptautiskā lidosta Rīga, LMT Straume,

Informatīvais atbalsts:

Latvijas Televīzija, DELFI, Latvijas informācijas aģentūra (LETA) , Žurnāls IR, Latvijas Radio,Hromadske International, the Lithuania Tribune, Postimees, New Eastern Europe, Spektr.Press, iPress.ge,  lsm.lv, Baltic Defence College, Vidzemes Augstskola, Rīgas Juridiskā augstskola, Vytautas Magnus University.