Rīgas Konference 2018 aizsākusies ar jautājumu par mūsu nākotni

28.09.2018. 12:57

Šodien, 28. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sākas lielākais drošības un ārpolitikas forums Baltijas jūras reģionā – Rīgas Konference 2018. Turpmāko divu dienu laikā konference apvienos valsts vadītājus, ekspertus, diplomātus, akadēmiķus, mediju pārstāvjus un apmēram 700 ekspertus no visas pasaules diskusijās, kas skar jautājumus par Rietumu aliansi.

Konference tiks atklāta ar Latvijas Republikas prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu. Latvijas Republikas bijusī prezidente Dr. Prof. Vaira Vīķe-Freiberga kopā ar bijušo Polijas Nacionālās drošības ministru Antoni Macierewicz un Starptautiskās aizsardzības un drošības centra direktoru Sven Sakkov atskatīsies uz pagājušo gadsimtu, uzsverot pieredzi, ko varam aizgūt, un diskutējot par to, vai Eiropas valstu suverenitāte var tikt saglabāta naidpilnās vides ietvaros.

Pēc atskata diskusiju panelis tiks turpināts ar sarunām par to, vai mēs varam paļauties uz NATO nākamā gadsimta ietvaros.  Latvijas un Lietuvas aizsardzības ministri Mr Raimonds Bergmanis un Mr Raimundas Karoblis pievienosies Lt.Gen (Ret.) Frederick Benjamin Hodges no CEPA un Prof. Dr Julian Lindley-French, lai novērtētu, vai NATO spēs saglabāt savu būtisko nozīmi reģiona miera aizsardzībā.

Pirmā konferences diena tiks noslēgta ar starpposmu ekonomisko pārskatu par Eiropas Savienību. Euro and Social Dialogue viceprezidents Valdis Dombrovskis kopā ar Danu Reiznieci-Ozolas kundzi, Latvijas Republikas finanšu ministri, un Banner Public Affairs vecāko viceprezidentu Christian Whiton sniegs savus viedokļus, savukārt Tirgus ekonomikas fonda prof. Michael Eilfort izteiks savus atzinumus.

Konferences diskusijas tiks straumētas tiešraidē portālā DELFI, mūsu informatīvo partneru portālos un Rīgas Konferences 2018 mājaslapā www.rigaconference.lv. Kā vienmēr, tiešsaistes auditorija tiek mudināta piedalīties diskusijās Twitter, izmantojot #RigaConf18. Konferences valoda ir angļu valoda. Tiešraide piedāvās sinhrono tulkošanu latviešu valodā.

Konferenci atbalsta:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, Konrāda Adenauera fonds, ASV vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “Askaneli Brothers”, “Amber Distribution Latvia”, “Wines of Georgia”, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Itālijas vēstniecība Latvijā, “Saab AB”, Ziemeļvalstu Ministru padome Latvijā, Swedbank, Rīgas Dome, “Milrem Latvia SIA”, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Audi Latvija, Starptautiskā lidosta Rīga, LMT Straume,

Informatīvais atbalsts:

Latvijas Televīzija, DELFI, Latvijas informācijas aģentūra (LETA) , Žurnāls IR, Latvijas Radio,Hromadske International, the Lithuania Tribune, Postimees, New Eastern Europe, Spektr.Press, iPress.ge,  lsm.lv, Baltic Defence College, Vidzemes Augstskola, Rīgas Juridiskā augstskola, Vytautas Magnus University.