Publiskas diskusijas un akcijas 2009

Saistītās ziņas:

Krievijas aizsardzības politika – vai sagaidāmas pārmaiņas?

brģen.(rez.) Dr.habil.sc.ing Kārļa Krēsliņa
subjektīvs redzējums par diskusijas tēmu

Atbildot īsi – būtiskas nē, jo Krievijas vadībai un vadošai elitei tas nav izdevīgi. Pirmkārt, Krievija pārdodot energoresursus Rietumvalstīm ir ieinteresēta saglabāt ar tām civilizētas attiecības. Kaut gan Krievija vienlaicīgi attīsta savas iespējas palielināt gan naftas, gan gāzes piegādi uz Austrumiem un, pirmkārt, uz Ķīnu. Otrkārt, daudzu Krievijas ietekmīgu cilvēku gan nauda, gan nekustāmais īpašums atrodas Rietumvalstīs, kur mācās un dzīvo gan viņu bērni, tajā skaitā Krievijas premjerministra  Vladimira Putina meita, gan radi un arī viņi paši cenšas tur regulāri padzīvot un atpūsties. Treškārt, Krievija apzinās savas iespējas, piemēram, jauno tehnoloģiju jomā Krievijas devums ir tikai (0,2 – 0,3)% no pasaules jaunajām tehnoloģijām, vai Krievijas devums pasaules IKP, ieskaitot energoresursus, ir tikai daži procenti ~2%, kad ASV un ES devums kopumā ir vairāk nekā 40% no pasaules IKP.

Lasīt tālāk …

Rīgā notiks pētījuma prezentācija par kodolieroču nākotni NATO

Turpinot veicināt diskusiju par ārējās un drošības politikas tēmām, Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) un Frīdriha Eberta Fonds (FES) organizē Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta (SIPRI) pētnieka Jana Entonija (Ian Anthony) pētījuma „Kodolieroču nākotne NATO” („The Future of Nuclear Weapons in NATO”) prezentāciju, kura notiks ceturtdien, 10. septembrī FES birojā Kr. Valdemāra 33-12 Rīgā plkst. 15:00-17:00. Prezentācijas darba valoda ir angļu

Lasīt tālāk …

Publiskā akcijā tiks pieminēta Krievijas – Gruzijas kara gadadiena

Lai paustu publisku atbalstu Gruzijai un aicinātu starptautisko sabiedrību aktīvāk iesaistīties ieilgušās bīstamās pēckara situācijas risināšanā, Latvijas nevalstiskās organizācijas piektdien, 7. augustā, plkst. 14:00 pie Gruzijas vēstniecības ēkas Raiņa bulvārī 3, rīko publisku akciju. Pasākuma ietvaros tiks veidots Gruzijas karogs no baltām un sarkanām rozēm.

Lasīt tālāk …