Rīgas konference 2010

Vairāk informācijas meklējiet Rīgas konferences mājas lapā: http://www.rigaconference.lv/2010/

Saistītās ziņas:

Noslēdzās Rīgas konference 2010

Jau ziņots, ka 10. un 11. septembrī Rīgā, Mazajā Ģildē, notika ikgadējais augsta līmeņa ārpolitikas un drošības politikas forums – Rīgas konference 2010. Šogad konferencē tika pārrunāti starptautiskajā dienaskārtībā būtiski ārpolitikas un drošības politikas jautājumi: globālās ekonomiskās krīzes ietekme uz drošību un sadarbību reģionālajā kontekstā, ASV un Eiropas Savienības (ES) sadarbību stratēģiski svarīgos jautājumos, NATO misijas nākotni Afganistānā un turpmākos Afganistānas attīstības scenārijus, ES attiecības ar kaimiņvalstīm un Krieviju, kā arī enerģētiku un NATO jauno stratēģisko koncepciju.

Lasīt tālāk …

Rīgas konference 2010: Kāda ir NATO spēku izvešanas stratēģija Afganistānā?

Rīgas konferences 2010 noslēguma diskusijā „Kāda ir NATO spēku izvešanas stratēģija Afganistānā?” piedalījās Latvijas Republikas Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Eiropas Savienības, NATO un Eiropas sadarbības vecākais viceprezidents un Thales grupas dalībnieks Edgars Baklijs, Konferenču un Aizsardzības Asociācijas Institūta valdes loceklis Pols Čapins, kā arī radio RFE/RL vecākais korespondents Abubakurs Sidiks. Diskusiju vadīja laikraksta „Die Welt” vecākais korespondents Mihaels Šturmers.

Lasīt tālāk …

Rīgas konferences 2010: Sāncensība Eiropas kaimiņvalstu telpā: ES ir vienota?

Rīgas konferences 2010 otrā diena tika atklāta ar diskusiju „Sāncensība Eiropas kaimiņvalstu telpā: ES ir vienota?”. Šajā diskusijā piedalījās Latvijas Ārlietu ministrijas goda vēstnieks un bijušais ārlietu ministrs Māris Riekstiņš, Gruzijas ārlietu ministrs Grigols Vašadze, Polijas Ārlietu ministrijas Valsts sekretāra vietnieks Henriks Ļitvins, Starptautiskā Melnās jūras pētījumu centra ģenerāldirektors Dimitris Triantapulu un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas vecākais ekonomists Aleksandrs Pivovarskis. Diskusiju vadīja Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta direktors Nils Muižnieks.

Lasīt tālāk …

Rīgas konference 2010: Vai Krievijas–ASV „pārstartēšanas” politika ir sasniegusi vēlamo?

Rīgas konferences 2010 ietvaros notika diskusija „Vai Krievija –ASV „pārstartēšanas” politika ir sasniegusi vēlamo?”. Diskusijā piedalījās Krievijas parlamenta augšpalātas Federācijas padomes ārlietu komisijas priekšsēdētājs Mihails Margelovs, Eiropas Ārlietu padomes direktors Marks Leonards, Amerikas Savienoto Valstu Valsts sekretāra palīga vecākais padomdevējs Eiropas un Eirāzijas jautājumos Džeremijs Šapiro, Žurnāla ,,Pro et Contra’’ konsultatīvās padomes loceklis Konstantīns fon Egerts un neatkarīgais pētnieks un konsultants Bobo Lo. Diskusijas vadīja pienākumus veica Eiropas Reformu centra direktors ārpolitikas un aizsardzības jautājumos Tomass Valaseks.

Lasīt tālāk …

Rīgas konferences 2010 Prezidentu diskusija: Baltijas jūras reģions pēc krīzes. Kas tālāk?

Rīgas konferences 2010 diskusiju ietvaros īpašu uzmanību piesaistīja diskusija par tematu „Baltijas jūras reģions pēc krīzes. Kas tālāk?”. Diskusijā piedalījās Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, Polijas Valsts prezidents Broņislavs Komorovskis, Lietuvas Valsts prezidente Daļa Gribauskaite un Igaunijas Valsts prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Diskusiju vadīja Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Toms Baumanis.

Lasīt tālāk …