Projekts „Latvijas enerģētikas pārvaldības izaicinājumi: sabiedrības un politiskās elites mijiedarbības kontekstā”

2011.gada augustā Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Sorosa Fonds – Latvija uzsāka īstenot pasākumu kopumu, lai aktualizētu diskusijas par enerģētikas jomu – tās esošo problēmu risināšanu, politikas plānošanu un turpmāko attīstību. Projekta „Latvijas enerģētikas pārvaldības izaicinājumi: sabiedrības un politiskās elites mijiedarbības kontekstā” mērķis bija veicināt dialogu starp sabiedrību un lēmumu pieņēmējiem, lai tādā veidā sekmētu pārdomātas, ilgtspējīgas un ar sabiedrības interesēm saistītas enerģētikas politikas veidošanu, kā arī sekmētu caurspīdīgus lēmumu pieņemšanas mehānismus.

Projekta laikā, lai veicinātu jaunākās sabiedrības daļas iesaisti enerģētikas politikas veidošanā, tika piesaistīti 15 jaunieši, kuri tikās ar enerģētikas ekspertiem Dagniju Blumbergu (RTU profesore, Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore, habilitēta inženierzinātņu doktore), Krišjāni Kalnciemu (Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera) un Juri Ozoliņu (enerģētikas eksperts, bijušais LR enerģētikas ministrs). Šīs tikšanās laikā eksperti iepazīstināja jauniešus ar enerģētikas politikas aktualitātēm, labas enerģētikas pārvaldības principiem un Latvijas enerģētiskās drošības apdraudējumiem, kā arī sagatavojās publiskajai diskusijai ar Latvijas politiķiem.

Publiskā priekšvēlēšanu diskusija notika 24.augustā, un tā bija kā turpinājums pagājušā gada diskusijām par enerģētiku. Šogad diskusijā piedalījās Dzintars Zaķis (Vienotība), Mārtiņš Jirgens (Zaļo un Zemnieku savienība), Ivars Zariņš (Saskaņas centrs), Einārs Cilinskis (Visu Latvijai – TB/LNNK) un Valdis Zatlers (Zatlera Reformu partija).

Foto materiāls no diskusijas: http://bit.ly/pAuMUv 

Diskusijas ierakstu variet aplūkot šeit: http://youtu.be/U3FsNAGs1WQ

Projekta ietvaros notika arī radio diskusijas, kuru laikā LATO uzaicināti cilvēki informēja radio auditorijas par enerģētikas jomas jaunumiem un veicināja izpratni par enerģētikas politikas procesiem Latvijā. 11.augustā notika diskusija Radio 101, kurā piedalījās LATO ģenerālsekretārs Sandis Šrāders un Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas padomes pārstāvis Edgars Vīgants, bet 28.augustā – diskusija Radio SWH (ierakstu var noklausīties šeit), kur piedalījās Dagnija Blumberga un Gunārs Ķīsis (topošais enerģētikas eksperts, RTU students).

Tā kā projektā dalību ņēmušie jaunieši parādīja labu kompetenci enerģētikas jomā, kā arī izrādīja patiesu ieinteresētību enerģētikas politikas turpmākajā attīstībā, uzdodot politiķiem āķīgus un gudrus jautājumus, tad aktīvākajiem jauniešiem LATO rudenī organizēs braucienu uz Briseli, lai savas jaunās zināšanas viņi varētu pierādīt apspriežoties ar ES un NATO pārstāvjiem.

Saistītās ziņas:

Diskusija “Enerģētikas izaicinājumi Latvijā: risinājumi un perspektīvas”: mediju monitorings

Pašreizējam Atjaunojamās enerģijas likumprojektam nav partiju atbalsta
24.08.2011. LETA

Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītajam Atjaunojamās enerģijas likumprojektam pašreizējā redakcijā nav atbalsta, liecina gaidāmajās Saeimas vēlēšanās kandidējošo partiju pārstāvju teiktais šodien notikušajā Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija rīkotajā diskusijā “Enerģētikas izaicinājumi Latvijā: risinājumi un perspektīvas”.

Pilns raksts: http://bit.ly/oULWWo

Lasīt tālāk …

Priekšvēlēšanu diskusija “Enerģētikas izaicinājumi Latvijā: risinājumi un perspektīvas”: kopsavilkums

Trešdien, 24.augustā, viesnīcā Radisson Blu Latvija notika publiskā priekšvēlēšanu diskusija “Enerģētikas izaicinājumi Latvijā: risinājumi un perspektīvas”, kurā oficiāli tika pārstāvētas piecas uz šo brīdi populārākās partijas – Vienotība, Zaļo zemnieku savienība, Saskaņas centrs, Zatlera Reformu partija un nacionālā apvienība Visu Latvijai – TB/LNNK. Diskusijas mērķis bija noskaidrot šo politisko spēku nostāju un nākotnes plānus Latvijas enerģētikas politikā. Diskusiju, ko organizēja LATO sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, apmeklēja nozares speciālisti, politiķi, vēstniecību pārstāvji, enerģētikas uzņēmēji, studenti un citi interesenti. Lasīt tālāk …

LATO aicina jauniešus tikties ar Latvijas vadošajiem enerģētikas ekspertiem

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Sorosa Fondu Latvija aicina jauniešus (>30) izmantot iespēju paplašināt savas zināšanas un erudīciju enerģētikas jautājumos, tiekoties ar neatkarīgiem enerģētikas ekspertiem. Ja uzskati sevi par topošo enerģētikas ekspertu, vai arī Tev ir padziļināta interese par enerģētikas politiku un tās veidošanu Latvijā, piesakies uz šo tikšanos!

Lasīt tālāk …