Krievijas jauno līderu vizīte Latvijā.Vasara 2011

No 11.-16. jūlijam LATO sadarbībā ar Krievijas nevalstiskās organizācijas „Starptautiskie dialogi” vadītāju Grigoriju Amnuelu un Frīdriha Eberta fonda atbalstu organizēja jau otro Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā. Mūsu valsts apmeklējuma laikā 12 Krievijas jaunieši: jaunie politiķi, žurnālisti, uzņēmēji, NVO aktīvisti un studenti apmeklēja vairākas pilsētas: Rīgu, Liepāju, Daugavpili, Valmieru un Jūrmalu. Nedēļas laikā Krievijas jauniešiem tika organizēta intensīva programma, kuras gaitā viņi iepazinās ar mūsu valsts vēsturiskajiem, kultūras, politikas, ekonomikas un sociālajiem aspektiem.

Projekta galvenais mērķis ir lauzt Krievijas masu mediju bieži vien negatīvos stereotipus par mūsu valsti un tās iedzīvotājiem, īpaši jau attiecībā pret Krieviju un krieviem. Tieši tādēļ uz Latviju mēs aicinām Krievijas jauno paaudzi, kuri veidos Krievijas nākotni, tātad arī Latvijas-Krievijas attiecības.

Pirms došanās uz Latviju jaunieši piedalījās eseju konkursā par tēmu: „Kādēļ es vēlos doties uz Latviju?” Konkursa kārtībā tika izvēlēti 12 Krievijas jaunieši, kuri nopelnīja ceļazīmi uz nedēļas vizīti Latvijā. Līdzīgi kā pagājušajā gadā arī šogad Krievijas jaunie līderi pārstāvēja dažādus Krievijas reģionus: Maskavu, Kaļiņingradu, Kabardiju-Balkāriju, Stavropoli, Uļjanovsku, Kirovu, Vladivostokas, Jekaterinburgu, Karēliju, kā arī Novosibirsku.

Krievijas viesiem tika organizēta daudzveidīga programma. Viņiem tika rīkota apaļā galda diskusija ar Latvijas Aizsardzības, Ārlietu ministrijas, kā arī LIAA pārstāvjiem. Viņi apmeklēja Rīgas, Valmieras, Liepājas un Daugavpils pilsētu domes, iepazīstoties ar ES fondu apguvi, pilsētu attīstības politiku, kā arī lēmumu pieņemšanu pašvaldībās. Jaunieši apmeklēja kultūrvēsturiskus un militārus objektus: Okupācijas muzeju Rīgā, Liepājas Karostas cietumu, Liepājas ūdenslīdēju skolu, Daugavpils cietoksni. Tikās ar Daugavpils krievu kopienu un Liepājas jauniešiem no biedrības „Radi vidi pats”. Jaunos Krievijas politiķus un biznesmeņus īpaši interesēja Valmieras biznesa inkubators un Daugavpils ūdens attīrīšanas saimniecība.

Pēc nedēļu garās vizītes jaunieši bija sajūsmā par mūsu valstī redzēto. Daudzi atzina, ka viņiem krasi mainījies viedoklis par Latviju – uz pozitīvo pusi. Bieži vien Krievijas medijos Latvija tiek demonstrēta kā Krievijai un krieviem nedraudzīga valsts, bet neko tādu jaunieši šeit nepieredzēja. Gluži otrādi, teju ikviens vizītes dalībnieks izteicās, ka vēlētos Latviju apmeklēt vēlreiz un atvest šeit arī savus draugus un ģimeni.

Saistītās ziņas:

Krievijas jauno līderu vizīte noslēgsies ar preses konferenci

Piektdien, 15. jūlija plkst. 11:00 viesnīcā „Radisson Blu Latvija” (Elizabetes ielā 55, Rīgā) Gamma 1 zālē norisināsies preses konference, kurā Krievijas jaunie līderi dalīsies ar saviem iespaidiem par Latvijā notikušo piecu dienu vizīti, kuru jau otro gadu pēc kārtas organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju “Starptautiskie dialogi’” un Fridriha Eberta fonda atbalstu.

Lasīt tālāk …

<!–:lv–>Latvijā viesosies Krievijas jaunie līderi<!–:–>

Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Krievijas nevalstisko organizāciju ,,Starptautiskie dialogi’’ un Frīdriha Eberta fonda atbalstu no 11.-16. jūlijam jau otro gadu rīko Krievijas jauno līderu vizīti Latvijā.

Projekta mērķis ir Krievijas jauniešiem sniegt objektīvu informāciju par Latvijā notiekošajiem politiskajiem, sociālekonomiskajiem, militārajiem un kultūras procesiem.

Lasīt tālāk …