Ukrainas žurnālistu vizīte Latvijā. Pavasaris

No š.g. 23. līdz 27. maijam Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) organizēja Ukrainas žurnālistu vizīti no Černomorskās televīzijas kompānijas (Krimas Autonomā Republika). Vizītes mērķis bija uzņemt vairākas reportāžas par to kā attīstās Latvija pēc iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO. Galvenās vizītes tēmas – uzņēmējdarbības vide, valsts pārvaldes caurskatāmība, tūrisms un viesnīcu bizness, lauku tūrisms, pašvaldības, ES fondu finansējuma apguve, videi draudzīgāka uzņēmējdarbība u.c.

Vizītes laikā notika intervijas ar vairākām valsts amatpersonām no Valsts Ieņēmumu dienesta, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas un Valsts Nodarbinatības aģentūras. Bet lai iepazītos ar pašvaldību darbību reģionos, devamies uz Limbažiem, kur žurnālistiem bija iespēja tikties ar Limbažu novada domes priekšsēdētāju Aigaru Legzdiņu, iepazīties ar Limbažu Tūrisma un informāmcijas centra darbību, apskatīt vēsturisko eku restaurācijas darbus un jaunu labiekārtotu pludmali Limbažu ezera krastā, kam tika piesaistīts finansējums no ES fondiem.

Mūsu kolēģus no Ukrainas interesēja arī kā attīstās Latvijas tūrisma sfēra galvaspilsētā, kūrortpilsētās un reģionos. Rīgā žurnālisti iepazinās ar pilsētas lielāko viesnīcu darbību, kā arī tikās ar Rīgas Tūrisma attīstības biroja direktoru Gastonu Neimani, bet Jūrmalā žurnālistus interesēja kā strādā un attīstās nelielas viesnīcas un viesu nami. Vizītes laikā apmeklējām arī brīvdienu māju “Kastaņas” Lielvardes novadā, kā arī lauku māju “Ķempēni” Valkas novadā. Savukārt kā videi draudzīgāku uzņēmumu apmeklējām SIA “EKO Reverss”. Savu komentāru par valsts pārvaldes caurskatāmību sniedza arī Sabiedrības par atklātību “Delna” direktors Kristaps Pētermanis.

Visi Latvijā uzņemtie sižeti tika parādīti TV raidījumā “Viss ir iespējams” (“Можливо все”), kas tika translēti Černomorskās televīzijas kanālā veselu mēnesi, sākot ar 17. jūniju. Raidījuma mērķis ir parādīt Krimas iedzīvotājiem kā attīstās jaunajās ES dalībvalstis un salīdzināt to ar situāciju reģionā un Ukrainā kopumā.

Šis projekts ir iepriekšējās sadarbības turpinājums. Pirmā Černomorskās televīzijas žurnālistu vizīte Latvijā kopā ar Krimas nevalstisko organizāciju pārstāvjiem notika 2009. gada maijā, kam sekoja raidījumu sērija “Viss ir iespējams” (“Можливо все”).

“Jau tad domājām, ka projekts ir jāattīsta tālāk un mūsu sadarbība jāturpina, jo pēc žurnālistu teiktā gandrīz visiem raidījumiem bija diezgan augsts skatīšanās reitings. Šis projekts ir ne tikai labs piemērs tam kā mēs ar mūsu pieredzi varam palīdzēt mūsu kaimiņiem, bet arī iespēja veicināt Latvijas pozitīvā tēla veidošanos ārzemēs. Priecē arī fakts, ka ukraiņi paši nāca klajā ar šo iniciatīvu un pat atrada finansējumu projekta īstenošanai. Ceram, ka projekts gūs turpinājumu arī nākamgad,” saka Sandis Šrāders, LATO ģenerālsekretārs.

TV raidījumu sērija “”Viss ir iespējams” (“Можливо все”)

Par pašvaldību darbību

Par uzņēmējdarbības vidi

Par tūrisma biznesu

Par ekoloģiju, atjaunojamajiem energoresursiem

Par lauku tūrisma attīstību