Aliante 2013

Pasaulē nav konkursa, kas varētu līdzināties Aliantei pēc tā ģeniālās koncepcijas un ievērojamā starptautiskā mēroga. Konkursa mērķis ir uzlabot dalībnieku zināšanas par Ziemeļatlantijas līguma organizāciju (NATO), drošības politikas jautājumiem un starptautiskajām attiecībām. Piedalīšanās konkursā ir ne tikai iespēja uzlabot savas zināšanas, bet arī satikt cilvēkus no citām valstīm, kurus vieno līdzīgas intereses un kas varētu turpmāk noderēt studiju laikā vai profesionālajā karjerā.

Iepriekšējie Aliantes uzvarētāji ir devušies ceļojumus uz ASV, gleznaino Norvēģiju, šarmanto Poliju, kā arī izbaudījuši elpu aizraujošus skatus Melnkalnē. Šī gada labākajiem būs iespēja apskatīt absolūti citu pasaules daļu – Turciju. Tā ir vienīgā NATO dalībvalsts, kuras teritorija daļēji atrodas arī Āzijā.

Turcija ir ne tikai iecienīts tūrisma galamērķis ar neskaitāmiem kultūras pieminekļiem un brīnišķīgām pludmalēm. Turcija ir arī nozīmīgs un ietekmīgs NATO partneris militārajā jomā. Tādēļ nešaubīgi varam apgalvot, ka ievērojamāko kultūrvēsturisko objektu un apbrīnas vērto militāro bāžu apmeklējums, kuru papildina īpašais austrumnieciskais šarms, var izvērsties par neaizmirstamu piedzīvojumu.

Vairāk informācijas par starptautisko skolēnu zināšanu konkursu “Aliante” meklē konkursa mājas lapā:  www.project-aliante.org/lv

Saistītās ziņas: