LATO un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji viesojas Valmieras skolās

15.aprīlī skolu akcijas „Latvijas desmitgade NATO” ietvaros Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji, lai ar skolēniem pārrunātu drošības un aizsardzības jautājumus.

Martā un aprīlī visā Latvijā norisinājās akcija, kuras laikā Aizsardzības ministrijas un Ārlietu ministrijas darbinieki, kā arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri un LATO  pārstāvji, apmeklēja skolas, lai stāstītu par Latvijas dalību NATO. Valmierā viesojās LATO projektu vadītāja Līna Kārkliņa un divi Nacionālo bruņoto spēku Kājinieku brigādes karavīri – seržants Linards Gelmanis un kaprālis Alvis Lapiņš.

Lekciju cikla mērķis bija skaidrot Latvijas ieguvumus no dalības pasaulē spēcīgākajā militārajā aliansē, kā arī iepazīstināt skolēnus ar NATO mērķiem, uzdevumiem un darbības pamatprincipiem, dalībvalstu pienākumiem un ieguldījumu alianses drošības stiprināšanā. Lektori skaidroja, kas ir kolektīvā aizsardzība, kāpēc mūsu karavīri piedalījušies starptautiskajās operācijās un kā citas alianses dalībvalstis ir palīdzējušas Latvijai garantēt drošību, piemēram, patrulējot NATO gaisa telpā virs Baltijas valstīm.