Nacionālais popera debašu turnīrs

29. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās ikgadējais Nacionālais popera debašu turnīrs. Šoreiz jaunieši diskutēja par tēmu “Latvijas dalība NATO ir/nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību”. Turnīrs pulcēja kopā 44 komandas, 132 debatētājus, 21 debašu treneri un 28 tiesnešus no visas Latvijas.

Debatējot gan latviešu, gan angļu valodās tika izspēlētas trīs debašu kārtas, kurās noskaidrojās pusfinālisti, pēc tam – finālisti. Finālā latviešu valodā iekļuva Cēsu Valsts ģimnāzija un Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, taču uzvaru izcīnīja Cēsu komanda. Savukārt angļu valodas debatēs sacentās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Liepājas 15. vidusskolas komandas, no kurām uzvaru Nacionālajā debašu turnīrā guva Liepājas komanda.

Pasākumā piedalījās un uzvarētājus sveica arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, kurš uzteica jauniešu erudīciju un prasmes, kā arī aicināja turpināt sekot drošības jautājumiem, jo, kā to parāda pēdējā laika notikumi Ukrainā, šī tēma nedrīkst zaudēt savu aktualitāti.

Debašu turnīru organizēja biedrība Debašu centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija, pasākumu atbalstot  NATO Publiskās diplomātijas nodaļai.

Atzīmējot Latvijas dalības NATO desmitgadi, jaunieši debatēs par Latvijas dalību NATO un valsts ārējo drošību

Sestdien, 29. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisināsies ikgadējais nacionālais debašu turnīrs, kura ietvaros ap 150 vidusskolēni no visas Latvijas pulcēsies, lai latviešu un angļu valodās debatētu par rezolūciju: Latvijas dalība NATO ir/ nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību.Pasākumu apmeklēs un debašu uzvarētājus sveiks arī aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis. Lasīt vairāk..

Jaunieši debatē par Latvijas dalību NATO

Sestdien, 29. martā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā norisinājās ikgadējais Nacionālais popera debašu turnīrs. Šoreiz jaunieši diskutēja par tēmu “Latvijas dalība NATO ir/nav uzlabojusi Latvijas ārējo drošību”. Turnīrs pulcēja kopā 44 komandas, 132 debatētājus, 21 debašu treneri un 28 tiesnešus no visas Latvijas. Lasīt vairāk…