NewEurope 100 inovāciju līderi

“New Europe 100″ sarakstā inovāciju līderi no Latvijas

Res Publica sadarbībā ar Visegrad Fund, Google, Financial Times, Latvijas Transatlantisko Organizāciju un citām institūcijām no Centrāleiropas un Austrumeiropas, ir publiskojuši sarakstu ar 100 reģiona līderiem inovāciju jomā. To starpā 5 pozīcijas ieņem inovatori no Latvijas.

 

New Europe 100 saraksts tika radīts kā daļa no kampaņas, ar mērķi veicināt inovācijas, atpazīstot tās personības, kuras ir pozitīvu pārmaiņu dzinējspēks Centrāleiropā un Austrumeiropā. New Europe 100 kandidāti varēja būt visi tie indivīdi un komandas, kas izmanto jaunākās tehnoloģijas attiecīgi pārstāvētajās industrijās un ar savām aktivitātēm ir pozitīvā veidā ietekmējuši ekonomikas, zinātnes un kultūras jomas.

„ Saraksta izstrādei esam veltījuši aptuveni gadu.  Mēs bijām ieinteresēti atrast tos dažādu profesiju inovatorus, kuri šodien lemj par to, kāda būs rītdiena. Pateicoties viņiem, mēs esam atklājuši, ka, neskatoties uz stereotipiem, mūsu reģionam ir ko piedāvāt. Varētu pat teikt, ka uzplaukums ir noticis jau pēdējos 25 gadus – laikā, kad Centrāleiropa sāka no tukšas vietas un joprojām turpina augt” – Wojciech Przybylski, Res Publica Nowa redaktors, New Europe 100 organizators.

Starp 100 izcilajiem inovatoriem vairums reprezentē Poliju. Slovākija tiek pārstāvēta ar 16 pārstāvjiem, Čehija – 14, Ungārija – 8, Bulgārija – 6, Latvija – 5, Igaunija – 5, Ukraina – 5, Lietuva – 4, Rumānija – 3, Baltkrievija – 2, Azerbaidžāna un Horvātija – pa vienam pārstāvim no katras valsts. Vidējais inovāciju līdera vecums ir 35 gadi.

Pārstāvēto jomu klāsts ir visai plašs – bizness, politika, mediji un kultūra, kā arī zinātne. Visi sarakstā iekļautie inovatori ir iepazīstinājuši ar idejām, kurām piemīt potenciāls rast risinājumu problēmām sabiedrībā, kā arī ar aktivitātēm, kuras ir vērā ņemami ietekmējušas vai nākotnē ietekmēs norises vietējā un globālā mērogā.

New Europe 100 sarakstā iekļautie Latvijas pārstāvji ir: Kristofs Blaus, Creative Mobile valdes priekšsēdētājs un ManaBalss.lv dibinātājs; Inga Sprinģe, Baltijas Pētnieciskās Žurnālistikas Centra Re:Baltica dibinātāja un direktore; Lilita Sparāne, Latvijas IT klastera izpilddirektore;  Antons Adamovičs, Conelum valdes priekšsēdētājs; Uldis Leiterts, Raimonds Kaže, Alise Semjonova  infogr.am dibinātāji.

Kandidātus projektam  nominēja tā organizatori piedaloties daudzpusīgiem partneriem, kā piemēram, pētījumu centriem, bezpeļņas organizācijām un ekspertiem no visām Cenrtrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Pilns saraksts ar 100 inovatoriem Centrāleiropā un Austrumeiropā pieejams www.ne100.org