Baltijas valstu jaunsargu nometne «Baltic Guards 2015»

Rekrutēšanas un Jaunsardzes centrs (RJC) ar LATO atbalstu no 10. līdz 14. augustam Kalnciema vidusskolas teritorijā, Jelgavas novadā organizēja vasaras nometni «Baltic Guards 2015» jaunsargu organizācijām no Baltijas valstīm ― Jaunsardze (Latvija), «Kodututred» un «Noored Kotkad» (Igaunija), «Šauliu sajunga» (Lietuva) ― , kadetiem no ģenerāļa Povila Plehaviča kadetu skolas (Lietuva) un Jelgavas novada jauniešiem. Nometnē piedalījās vairāk kā 100 pusaudži un jaunieši vecumā no 14 līdz 18 gadiem.
Nometni atklāja Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Dalībniekus ar uzrunu sveica Rekrutēšanas un Jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins un Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Pēc nometnes atklāšanas ceremonijas notika sporta spēles, kuru laikā jaunsargu komandas sacentās tādās disciplīnās un uzdevumos kā rokasbumba, šautriņu mešana, volejbols, tautas bumba, triecienšautenes AK-4 izjaukšana un salikšana, šaušana ar pneimatiskajiem ieročiem, alpīnisma siena un tamlīdzīgi.

Savukārt vakarā nometnes dalībnieki tikās un diskutēja ar NATO Izcilības centra komunikācijas jautājumos pārstāvjiem, kā arī prezentācijās iepazīstināja ar savu valstu interesantākajām tradīcijām, notikumiem, cilvēkiem un faktiem.

Jaunieši, ierodoties un iekārtojoties nometnē, veidoja komandas, gatavoja komandu karogus un domāja devīzes, kā arī piedalījās dažādās iepazīšanās un saliedēšanās spēlēs. Nacionālo bruņoto spēku vienības ― Militārā policija, Sauszemes spēku kājnieku brigāde, Gaisa spēku aviācijas bāze, Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rota ― iepazīstināja ar savu darbu, ieročiem un tehniku.

Nometni atbalsta: Jelgavas novada dome, Jelgavas novada Izglītības pārvalde, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs, Kalnciema vidusskola, Latvijas Transatlantiskā Organizācija (LATO),  NATO Publiskās diplomātijas nodaļa, NOMAD.LV, AS «Latvijas Valsts meži», Taipejas misija Latvijas Republikā, SIA «Very Berry», A/S «Druva food», A/S «Rīgas Miesnieks».

Šajā “Piedzivojums dabā” speciālizlaidumā piedāvājam ielūkoties nometnes aizkulisēs un uzzināt, ko nozīmē būt jaunsargam!
Skaties šeit: http://www.nomad.lv/?p=8035