Pilsoniskās sabiedrības konference Rīgā

Eiropas Savienības Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības konference, kas notika Rīgā 20. – 21.maijā, pulcēja vairākus simtus pilsoniskās sabiedrības pārstāvju un ekspertu no Eiropas Savienības dalībvalstīm un Austrumu partnerības valstīm. Pasākumā uzstājās augsta līmeņa politiķi un  pazīstami eksperti no Latvijas un citām ES, kā arī AP valstīm.

Konferenci atklāja Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Konferencē uzstājās Latvijas Republikas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, ES reģionu politikas komisārs Johanness Hāns (Johannes Hahn), Gruzijas Ārlietu ministre Tamāra Beručašvili (Tamar Beruchashvili), Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, bijušais Ukrainas Ārlietu ministrs Olehs Ribačuks (Oleh Rybachuk), Baltkrievijas cilvēktiesību centra „Vyasna” vadītājs, Starptautiskās Cilvēktiesību federācijas prezidents Aless Bjaļatskis (Ales Bialiatski), Eiropas Reformu centra (Centre for European Reform) pētniecības direktors Ians Bonds (Ian Bond), Atvērtās sabiedrības politikas asociācijas (The Policy Association for an Open Society) direktors Džefs Lovits (Jeff Lovitt) un daudzi citi.

Konferences mērķis bija sniegt ieguldījumu pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā un iesaistei Austrumu partnerības politikas plānošanā un īstenošanā. Pilsoniskās sabiedrības konference bija saturiski pietuvināta Austrumu partnerības samita tematikai. Tā nodrošināja platformu, kurā par aktuālākajiem Austrumu partnerības jautājumiem debatē pilsoniskās sabiedrības, nevalstisko organizāciju un domnīcu pārstāvji.

 

Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības konferenci Rīgā savstarpēji sadarbojoties rīkoja: Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI), Austrumeiropas politikas pētījumu centrs (APPC) un Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Austrumu partnerības Pilsoniskās sabiedrības forumu. Pasākumu atbalstīja Eiropas Komisija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāts, Melnās jūras fonds (ASV-Vācijas Māršala fonda projekts) un Nacionālais Demokrātijas fonds (National Endowment for Democracy).

Konferencei bija iespējams sekot tiešraidē konferences rīkotāju, kā arī Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē mājaslapā www.eu2015.lv, kā arī portālā www.delfi.lv.

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/xlh7EBD3MAA?list=PLodeDt40MJHIz4Mo-3RyL1sNhD-KwnI32″ frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

Atksats no koneferences pirmās dienas pieejams šeit.

Atksats no koneferences otrās dienas un iztrādātajam rekomendācijām pieejams šeit.