Noslēgusies Rīgas konference 2021
No 15. līdz 16. oktobrim Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās starptautiskais drošības un politikas forums Rīgas konference 2021, kurā politiskie līderi un eksperti diskutēja par aktuālajiem drošības politikas jautājumiem. Konference tika atklāta ar Latvijas Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, Igaunijas premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas), ANO ģenerālsekretāra Antoniu Gutērreša (António Guterres) un Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča uzrunām.
Pirmās dienas paneļdiskusijās tika apspriestas tādas tēmas kā Eiropas ietekme pasaulē, ES Zaļais kurss, NATO nākotnes stratēģija. Papildus norisinājās intervijas un diskusija par Baltijas jūras reģiona drošību. Pirmās dienas noslēgumā konferences dalībniekus uzrunāja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Pēc tās dalībniekiem bija iespēja piedalīties nakts sesijās par Ukrainai nepieciešamajām reformām ceļā uz pievienošanos ES un NATO, iekšpolitiskajiem un reģionālajiem izaicinājumiem Baltkrievijā, atturēšanu no konvenciālo un kodolieroču izmantošanas. Otrajā konferences dienā norisinājās paneļdiskusijās par datiem kā jaunu varas dimensiju, ārpolitikas jautājumiem Baltijas reģionā, pelēkās zonas karadarbību, globālās sistēmas pārskatīšanu, aktualitātēm Afganistānā un Krieviju starptautiskajā arēnā. Visas dienas garumā bija iespēja klausīties arī vairākas tematiskas intervijas. Konference tika noslēgta ar Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Latvijas Transatlantiskās organizācijas priekšsēdētājas Žanetas Ozoliņas uzrunu.
Konferences diskusiju un interviju ieraksti būs pieejami konferences mājaslapā un Latvijas Transatlantiskās Organizācijas Youtube kanālā.
Lai gan sākotnēji tika plānots klātienē uzņemt vairākus simtus konferences dalībnieku un mediju pārstāvju, pašreizējā epidemioloģiskā stāvokļa dēļ tika pieņemts lēmums ievērojami samazināt klātienes dalībnieku skaitu, kā arī atcelt jebkādas saviesīgas pulcēšanās, atstājot tikai darba diskusijas. Pasākuma laikā klātienē piedalījās tikai dalībnieki ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī tika ievēroti pastiprināti epidemioloģiskās drošības pasākumi.
Konferenci organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija sadarbībā ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju. Konferences partnerorganizācijas ir NATO Publiskās diplomātijas nodaļa un Konrāda Adenauera fonds Baltijas valstīs. Konferenci atbalsta Microsoft, ASV vēstniecība Latvijā, Kanādas vēstniecība Latvijā, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Gruzijas vēstniecība Latvijā, Vācijas vēstniecība Latvijā, Swedbank, Turcijas vēstniecība Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Seal, Rīgas Dome, Visegrad Insight, Bostonas Globālais Forums un Oxford Analytica.
Rīgas Konferences atbalstītāji ir arī MI un Digitālās politikas centrs, AIWS.net, Starptautiskā lidosta Rīga, AUDI, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Narvesen, Caffeine, Pupuchi, Lauvas Tēja, RicBerry, Cannelle Bakery, Maple, BALTA, B’More, Askaneli Brothers, Amber Distribution.
Informatīvo atbalstu konferencei nodrošina Latvijas Televīzija, LETA, DELFI, TVNET, LSM.lv, Latvijas Radio, LMT Straume, IR, Postimees, The Lithuania Tribune, Hromadske International, New Eastern Europe, iPress, Spektr, Youth Atlantic Treaty Association, The Norwegian Atlantic Comittee, Estonian Atlantic Treaty Association, Lithuanian Atlantic Treaty Association, Atlantsammenslutningen, un Hromadske International, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, Rīgas Juridiskā augstskola, Vītauta Dižā Politikas zinātnes un diplomātijas fakultāte un Tartu universitātes Juhana Šites politikas zinātņu institūts.