Unikāla mentoringa programma jaunajām līderēm
Veicinot topošo profesionāļu tīkla veidošanu drošības un ārlietu nozarē
Latvijas Transatlantiskā organizācija no 2022. gada oktobra līdz decembrim rīkoja mentoringa programmu jaunajām profesionālēm no Latvijas. Jaunās profesionāles tikās ar augsti novērtētām un atzītām sievietēm-līderēm ārlietu, aizsardzības un drošības nozarēs. Notika apmācības, lekcijas, diskusijas un individuālas konsultācijas ar mentorēm motivējošā un drošā vidē, veicinot dalībnieču profesionālo redzējumu. LATO cer, ka rosinot līdzīgi domājošu jaunu profesionālu sieviešu savstarpējo atbalstu, ir izveidojusies dinamisku nākotnes līderu kopiena.
Par “Sievietes, miers un drošība” programmu
ANO Drošības padomes rezolūcijas “Sievietes, miers un drošība” tematikā iezīmēja sākumu jaunam procesam starptautiskā miera un drošības veicināšanā, pievēršot īpašu uzmanību ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai, kā arī uzsverot sieviešu pārstāvību un iesaisti konfliktu risināšanā un miera uzturēšanas procesos. Latvija ir izstrādājusi un īsteno savu Nacionālo rīcības plānu par Sievietēm, mieru un drošību.
Mentoringa programma tapusi ar Latvijas transatlantiskās organizācijas (www.lato.lv), Vācijas vēstniecības Rīgā un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas atbalstu.
Sociālajos tīklos esam redzamas: #WPSmentorings #SievietesMiersDrošība #WomenPeaceSecurity #WPS #nākontneslīderes #womeninleadership
Tavas mentores
Gunda Reire, Ārlietu ministra padomniece un Starptautisko pētījumu centra direktore
Apvienojot politikas akadēmisko un praktisko jomu, pildījusi Stratēģiskās analīzes komisijas, kas darbojās prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas paspārnē, priekšsēdētājas vietnieces pienākumus. Bijusi Saeimas priekšsēdētājas biroja vadītāja, vairāku ministru padomniece. Viņas pētnieciskās intereses aptver starptautisko mieru un drošību, daudzpusējo politiku, Krievijas pētniecību un stratēģisko komunikāciju.
llze Znotiņa, Korupcijas apkarošanas eksperte, iepriekš Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšniece
Ilzei Znotiņai ir aptuveni 15 gadu pieredze noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un korupcijas apkarošanā, vadījusi Latvijas delegāciju Moneyval un Finanšu darbības darba grupā (FAFT). Pirms pievienošanās FID darbojusies kā zvērināta advokāte strīdu šķiršanā. Viņas kompetences iekļauj normatīvos jautājumus, maksātnespēju, intelektuālā īpašuma tiesības, kukuļošanas un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanu, krāpšanu un “balto apkaklīšu” noziegumus. Kopš 2022. gada jūlija ir nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas/terorisma finansēšanas apkarošanas (AML/CFT) un pretkorupcijas konsultante.
Lolita Čigāne, Starptautiskā konsultante labas pārvaldības, vēlēšanu un pilsoniskās sabiedrības pārstāvniecības jomās
Bijusī Saeimas deputāte, veikusi Finanšu ministrijas parlamentāras sekretāres pienākumus. Iepriekš ieņēma starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International Latvijas nodaļas “Delna” padomes priekšsēdētājas amatu. Lolita Čigāne darbojās Sabiedriskās Politikas centrā PROVIDUS, kur vadīja labas pārvaldības un demokrātisku vēlēšanu projektus, kas ievērojami uzlaboja un nodrošināja godīgu finansējuma vidi politiskajām partijām Latvijā. Viņa interesējas par bijušo komunistisko reģionu attīstību, Eiropas Savienības politiku, labu pārvaldību, vēlēšanām un vēlēšanu kampaņām.
Marija Golubeva, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, iepriekš iekšlietu ministre
Pirms kļūšanas par Saeimas deputāti Marija Golubeva vadīja izglītības, integrācijas un migrācijas politikas izpēti domnīcā PROVIDUS. Tāpat viņa darbojās starptautiskajā konsultantāciju kompānijā ICF Briselē un konsultēja ES politikas izglītības, humanitārā atbalsta un migrācijas jautājumos, kā arī NVO un starptautiskās organizācijas Rietumbalkānos un Centrālajā Āzijā.
Sanita Pavļuta-Deslandes, Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē sekretariāta vadītāja
Ārlietu ministrijā dažādos amatos strādājusi kopš 1995.gada, piedalījusies Latvijas iestāšanās sarunās ES. Bijusi vēstniece Nīderlandē, pastāvīgā pārstāve Ķīmisko ieroču aizliegšanas organizācijā (OPCW), vēstniece Francijā, nerezidējošā vēstniece Monako un Marokā, pastāvīgā pārstāve UNESCO, kā arī piedalījusies Latvijas iestāšanās sarunās OECD. Līdz 2021. gadam bijusi ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece, pastāvīgā pārstāve Eiropas Savienībā.
Zanda Kalniņa-Lukaševica, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre
Zanda Kalniņa-Lukaševica ir Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre kopš 2014. gada. Parlamentārā sekretāre nodrošina ministrijas komunikāciju ar Saeimu un Parlamentu, kā arī pārstāv Latviju ES Ārlietu padomes sanāksmēs. Ir Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes priekšsēdētāja, darbojas arī kā ES domnīcas “Friends of Europe” pilnvaroto padomes locekle un Eiropas mēroga domnīcas “Eiropas Ārējo attiecību padome” padomes locekle. 2017. gadā viņa tika nominēta kā Eiropas jaunā līdere (EYL), bet 2014. gadā ar Minhenes drošības konferenci saistītas iniciatīvas ietvaros tika nominēta kā Minhenes jaunā līdere (MYL).